W kręgu Galerii

Pierwszym wpisem w nowym roku pragnąłbym zasygnalizować pojawienie się zbioru tekstów, o którym napomykałem w grudniu, a który zawiera jedno z moich niepublikowanych wcześniej opowiadań. Utwór nosi tytuł Rogal, zaś książka: W kręgu Galerii. Antologia opowiadań.

Z opisu katalogowego:

Zbiór opowiadań „W kręgu GALERII” w połowie zajmują teksty publikowane w Częstochowskim Magazynie Literackim GALERIA, a w połowie teksty nigdzie dotąd niepublikowane. Prezentuje się szesnastu autorów. Charakter prezentowanych opowiadań jest bardzo różny, tak jak zwykle bywają różne tematycznie i gatunkowo opowiadania. Mamy prozę obyczajową i poetycką, fantastykę w różnych gatunkach, rozliczenia z trudną pamięcią, wizje senne i literackie. Jedne z opowiadań skrzą się humorem, inne – przeciwnie – przybierają ton poważny, a nawet posępny. Przemiany otaczającej nas rzeczywistości znajdują oddźwięk w niejednym z prezentowanych tekstów. Nie brak też smaczków literackich i nawiązań do dzieł wybitnych autorów, że wspomnimy tu Hrabala w pierwszej kolejności.

Odniosę się jeszcze na blogu do tej książki, przybliżę też tło utworu Rogal. Ale to już po dokładnej lekturze, całościowo. Póki co informuję czytelników o fakcie pojawienia się publikacji, którą oczywiście polecam Państwa uwadze. Dla lepszego rozeznania, o czym mowa, polecam też rozmowę przeprowadzoną w TV Orion z pomysłodawcą książki, panem Bogdanem Knopem, prezesem Towarzystwa Galeria Literacka:

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *