24 VI 1946

Mija 75 lat od wydarzeń spod kuźni w Piotrówku. W potyczce z „resortem” i „kościuszkowcami”, w wyniku zdrady, poległ legendarny komendant „Orlik”. O tej historii opowiem szczegółowo w drugim tomiku czerwonego tygrysa. Tekst już prawie napisany, została końcówka. Nie jest to jednak typowa beletrystyka, a raczej próba obudowania beletrystyką obszernego eseju „antykwarycznego”. Czytelnicy Spóźnionego zrzutu mogą być zdziwieni, może zaskoczeni, choć mam nadzieję, że nie zawiedzeni. Podjąłem ryzyko, zdecydowałem się na jeden z bardziej niekonwencjonalnych wariantów fabularno-stylistycznych, aczkolwiek taki, który dawał nadzieję sfinalizowania projektu jeszcze w bieżącym roku. Fajnie byłoby bowiem podtrzymać rytm – rok do roku tomik po tomiku. Scenariuszy mam więcej, już w trzecim chcę wrócić do klasycznej fabuły, lecz tym razem będzie jednak odrobinę inaczej.

PS Zapowiadaną na jutro premierę nowego cyklu prozatorskiego zmuszony jestem przenieść na lipiec. Przeciągnęły się prace graficzne. Ale po niedzieli domykamy materiał.

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „24 VI 1946

  1. Andrzej Styś komentarz:

    Panie Rafale!
    Nazywam się Andrzej Styś. Por.Wacław Kuchnio ps. Spokojny był rodzonym bratem mojej babki. Bardzo chciałbym kupić napisaną przez Pana książkę tylko nie wiem gdzie mógłbym ją dostać. Jeśli mógłby Pan mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

    • Rafał Socha komentarz:

      Dziękuję za wiadomość i zainteresowanie moją powieścią. Szczegóły wszystkich aktualnych publikacji, to znaczy tych spod szyldu Wydawnictwa Memuar, znajdują się w zakładach poszczególnych książek na stronie wydawnictwa, np. http://memuar.pl/spozniony-zrzut/ – dla „Zrzutu”. Zbiorcza lista ofert do łatwego odnalezienia także w „Naszym allegro” – z poziomu strony głównej http://www.memuar.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *