Raport październikowy

Stan prac nad nowymi częściami Antykwariatu Czerwonego Tygrysa w końcu października 2023 przedstawia się następująco:

  • tomik 4 – tekst złożony, ilustracja do okładki gotowa, szykujemy pakiet materiałów do drukarni, druk przewidywany na listopad, chcemy zdążyć z premierą co najmniej dwa tygodnie przed świętami;
  • tomik 5 – wersja autorska tekstu ukończona, pora na redakcję, korekty i skład, premiera w przyszłym roku;
  • tomik 6 – zmiana wstępnej koncepcji (co sygnalizowałem we wrześniu), tomik wciąż niefabularny, „badawczy”, ale nastąpi roszada, tj. temat propagandy i przekłamań przesunięty na później, na warsztat bierzemy alternatywny aspekt zjawiska pt. żółty tygrys (szeroko pojętej fascynacji czytelniczo-kolekcjonerskiej), pośrednio zostaną zaangażowani czytelnicy, więc powinno wyjść coś nietypowego;
  • tomik 7 – ambitny plan zakłada premierę jeszcze i tej pozycji w roku 2024, rzecz o tyle realna, że mowa o materiale istniejącym, aczkolwiek odrzuconym przy nadawaniu ostatecznego kształtu książce Trzy razy „nie”, nie są to żadne popłuczyny, lecz po prostu wnikliwa analiza przekazów historyczno-literackich, na których oparto wyjściowe zdarzenie fabularne wymienionej powieści.

Jak zwykle nadmieniam, że robię, co mogę, aby nie zatrzymywać się z cyklem, a jednocześnie staram się dbać o wysoki poziom tomików i ich stylistyczne zróżnicowanie. To absolutny priorytet, jeżeli chodzi o moje poczynania autorsko-wydawnicze. Wciąż nie dysponuję jednak takimi „mocami przerobowymi”, o jakich bym sobie marzył – dlatego trudno doszukiwać się wariackiego tempa. Ale idziemy do przodu, a kolejne części nabierają realnej postaci.

W przypadku sygnalizowanej wyżej tematyki ostatniego z wymienionych tomików zastrzegam, że mowa o wstępnej przymiarce. Przedsięwzięciem realizowanym jako 7 docelowo może okazać się zupełnie inna praca. Rozpoczętych jest kilka, i wszystkie wchodzą w grę, przy czym warto pamiętać, że do obrania konkretnego materiału na siódmego „czerwonego tygrysa” zostało przynajmniej parę miesięcy – toteż wiele może się tutaj jeszcze wydarzyć.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *