Raport kwietniowy

W ostatnim czasie wszystkie siły rzucone na projekt zwany Antykwariatem Czerwonego Tygrysa. Stan prac nad poszczególnymi częściami cyklu wygląda następująco:

  • tomik 1 – (Spóźniony zrzut) okładka w nowym layoucie i z nowym logotypem gotowa, skład docelową czcionką gotowy, książka w nowocześniejszej szacie czeka już tylko na druk;
  • tomik 2 – okładka gotowa, skład gotowy, całość materiałów sposobimy do druku;
  • tomik 3 – okładka gotowa, skład na ostatnim etapie korekty, materiał pójdzie do druku razem z tomami 1 i 2;
  • tomik 4 – obróbka autorska tekstu ukończona, manuskrypt w redakcji;
  • tomik 5 – surowa wersja tekstu jest, utwór czeka na przedredakcyjną kosmetykę autorską (plus ewentualne uzupełnienia), po czym zajmą się nim redaktorzy;
  • tomik 6 – zgłębianie materiałów na zaawansowanym etapie (research), ramowy koncept ogarnięty, wstępne przymiarki do poszczególnych rozdziałów rozpoczęte.

Do druku książek nr 1, 2 i 3 chcemy podejść w maju. Premiera tomów 2 i 3 zaplanowana na 23/30 czerwca 2023, dodruk Zrzutu być może pojawi się wcześniej, aczkolwiek nie zamierzamy nagłaśniać go w jakiś wyjątkowy sposób. Z tomikami 4 i 5 pragnęlibyśmy zdążyć jeszcze w 2023 roku, najlepiej przed mikołajkami, zwłaszcza że tomiki te są bezpośrednią kontynuacją tytułu nr 3. Tomik 6 – w założeniu niefabularny, nietypowy i bardzo obszerny – realnie dopiero w roku 2024. Na tomik 7 jest atrakcyjna koncepcja i są zebrane praktycznie wszystkie niezbędne materiały źródłowe (fabularny, typowy, niezbyt obszerny, mocno „tygrysi”), przy czym nie wykluczam zamiany kolejności finalizowania w druku książek nr 6 i 7. Dużo zależy od tego, jak mi się będzie pisało i czy najambitniejszy z dotychczasowych projektów (6) nie przysporzy jednak trudności nie do przeskoczenia. Ale strategiczny plan rozwoju cyklu pozostaje niezmienny i zakłada opublikowanie dwóch nowych tomików w roku 2024.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *