O serii – i co dalej?

Poprawiłem i zaktualizowałem zakładkę dotyczącą cyklu espeerowskiego (w dziale KSIĄŻKI). Wcześniej było tam raczej chaotycznie, teraz jest prościej i przejrzyściej, a przede wszystkim bardziej informacyjnie.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w tym tygodniu przekażę tom z listami do konsultacji redaktorskich. Tym samym skończę obróbkę materiału espeerowskiego. Zapewne będą jakieś poprawki, bo przecież zawsze są (mniej lub bardziej zaawansowane, co dotyczy zresztą obu niewydrukowanych części: III i IV), lecz ileż można ślęczeć nad tym samym? Nie w nieskończoność, pora przejść do nowego projektu. A na ewentualne poprawianie książek wojskowych rezerwuję sobie grudzień, wtedy też najpewniej zostaną złożone ostateczne wersje – zaś sam druk nastąpi już w przyszłym roku, o czym wspominałem przy okazji premiery Jednostki liniowej.

O nowym projekcie książkowym póki co wiele nie napiszę. Zbieram materiały, muszę się wgryźć w temat. Krótko powiem tyle, że ma on związek z wciąż czekającym na finalizację cyklem historyczno-fantastycznym, lecz niejako w ramach uzupełnienia, coś à la spin-off tamtego przedsięwzięcia. Myślę bowiem o obszernym eseju dotyczącym „skażonej” propagandowo literatury powojennej, a z takową stykają się zarówno moi bohaterowie, jak i ja przy okazji rozmaitych researchów. Tylko tutaj inaczej chciałbym rzecz całą ująć. Metodycznie i szerzej. Sprecyzuję zagadnienia, zacznę pisać, zobaczymy. Może coś sensownego mi z tego konceptu wyjdzie, choć równie dobrze może się okazać, że to jeden wielki niewypał. Ale korci, żeby spróbować.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *